fbpx

Venta

Venta

Laivu nomas cenas Ventas maršrutos

  • Ventas maršrutus apkalpojam sākot no 6 laivām!

Ventas upes apraksts

Venta – upe Latvijā un Lietuvā, kuras lielākā pieteka ir  Abava. Uz Ventas atrodas platākais dabīgais ūdenskritums Eiropā – Ventas rumba.

No Lietuvas robežas līdz Alšiem Venta tek pa Vadakstes līdzenumu, tālāk – starp Rietumkursas un Austrumkursas augstienēm. Krasti pārsvarā aizauguši, peldvietu nav daudz. No Šķērveļa līdz Kuldīgai krastos ir dolomīta atsegumi (Gobdziņu klintis, Ātraiskalns, Straujaiskalns), upē krāčaini posmi (Griezes, Nīgrandes, Gobdziņu, Varkaļu, Elles, Skrundas krāce, Briežu brasls, Griķu brasls, Rimzātu brasls, Rumbiņas krāce un Zeļģu krāce) mainās ar mierīgiem un dziļiem posmiem, daudz saliņu. Pie Kuldīgas Venta no dolomīta gultnes pāriet smilšakmenī, veidojot Latvijā lielāko ūdenskritumu – Ventas rumbu. Lejpus Kuldīgas, Piejūras zemienē upe līkumaina, tecējums mierīgs, ir sarkanīga smilšakmens atsegumi (Sarkanā siena), krasti lēzeni.  Ventas ieleja no Kuldīgas līdz Abavas ietekai un Ventas un Šķērveļa ielejas posms ir kompleksie dabas liegumi.

Ūdenstūrismam vairāk piemērota ir Venta no Lietuvas robežas līdz rumbai Kuldīgā. Upes augšdaļa ir mazāk apdzīvota, ar ātrāku straumi.

Venta ierindojama to upju kategorijā, kuras braucamas lielā draugu kompānijā vai makšķerēšanas dēļ. Populārākais posms: Lietuvas robeža (Ezere vai Kalni) – Skrunda.Ja esat iecerējuši startēt Ezerē un airēt līdz Ventai pa Vadaksti, tad ieteicams painteresēties par ūdens līmeņiem Kurzemē, jo vasaras sezonā Vadakstē līmenis ir stipri zems. Ja esat ierobežoti laikā nedēļas nogales ietvaros, iesakām izvēlēties 33 km garo maršrutu Nīgrande – Skrunda. Šajā posmā upe vijas caur mežainu ieleju, ūdens dzidrs, dibens pārsvarā akmeņains, labas apmetņu vietas, sevišķi pie mazu foreļupju ietekām. Pa brīdim redzami kaļķakmens atsegumi. Pie Lēnu baznīcas straumes ātrums sarūk, upe iegūst to rāmo plūdumu, kas turpinās līdz pat Rumbai Kuldīgā.

Ieteikumi ­

  • Upe ieteicama laivošanai dienās bez vēja. “Mērfija likums Ventā” – pretvējš
  • Arī šim pasākumam nav jāaizmirst pretodu līdzekļi!