fbpx

Užava

Laivu nomas cenas Užavas maršrutos

Apkalpojam no 6 laivām. Kā standarta inventāru Užavas maršrutos piedāvājam 2,3, 4 vietīgas kanoe un divvietīgas smailītes.

Serviss

  • Atpūtas vieta “Liepziedi” piedāvā teltsvietas, viesu namu, laukumu sporta spēlēm un pirti.

Užavas apraksts

Užava ir Baltijas jūrā ietekoša upe Kuldīgas, Alsungas un Ventspils novados. Sākas satekot novadgrāvjiem starp Gudeniekiem un Basu muižu Gudenieku pagastā. Plūst pa Piemares un Ventavas līdzenumiem ziemeļaustrumu virzienā. Ietek jūrā lejpus Užavas ciema.

Užava, kas maršruta sākumā atgādina krietnu novadgrāvi un vietām ir bagarēta,  bet ir gan ar ainavisku, gan laivojuma ar „odziņu”. Maza upīte ar patīkamu straumi.

Užavas ainava ir kā konfekšu „asorti” – tik dažādi „pildīta”. Var patikt, var nepatikt, bet nevienu neatstāj vienaldzīgu. Pēc  ainaviskas pieticības laivojuma sākumā, tālāk jau pār upi nolīkušo koku veidota ēnaina aleja patīkami nomierina pēc skaistuma izslāpušos. Upes gultni klāj lielāki un mazāki akmeņi, ūdenszāles pazūd un upe sāk izskatīties ļoti forelīga. Krastos pārsvarā alkšņi, šur tur pa ievai, bērzam vai pīlādzim, bet pie pašas upes – ūdensmētru audzes.

Kad tālumā samanāms ugunsnovērošanas tornis, tas liecina, ka tuvojas Tērande. Labajā krastā apskatāmas 19. gadsimta vidū celtās Tērandes muižas paliekas. Paejoties pa lielceļu šķiet, ka te laiks ir apstājies. Aiz Tērandes krastos parādās aizvien vairāk koku, kas karstā dienā laivotājam sniedz patīkamu pavēni.  Šajā posmā Užava ir dabiski līkumota, ar savu devu noslēpumainības un romantikas.

Pēc Sises tilta ainava spēji mainās, jo sākas bagarētais posms. Gari, taisni gabali šaurā un kārklu cieši ieskautā upē. Līkumi mijas ar taisniem posmiem, bert straume ātri iznes tiem cauri. Jāatzīst, ka tajā visā ir arī savs šarms. Krastā – vecā siena fabrika, pie tās – tilts, kas netālu no Užavas ciema savieno autoceļus P 108 un P 111. Pēc tā upe vēl gabalu taisnota, pēc tam pamazām sāk atgūt dabiskākus līkumiņus. Laivojums turpinās pa niedru, alkšņu un šur tur vēl arī kārklu ieskauto Užavu, kas nu jau atkal izskatās pēc īstas upes, ar visiem līkumiem un bagātu augu valsti.

Krastos parādās apbūve un tad arī klāt Liepājas-Ventspils autoceļa (P 111) tilts un aiz tā – Užavas miests. Pāri upei redzamas iespaidīga koka tilta paliekas. Pēc brīža upe kļūst platāka, krastos pasakaini skaisti, milzīgi sudrabvītoli.

Kad kreisajā krastā redzamas pēdējās mājas, upe turpmāk plūst paralēli jūrai. Parādās kāpas, gājēju tilts pirms pašas jūras. Pludmale ērta laivojuma nobeigumam un atpūtai.

Ieteikumi ­

  • jāizvēlas polietilēna laivas;
  • ieteicamas nelielas airēšanas iemaņas, ir vietas, kur jānodarbojas ar slaloma airēšanu;
  • ieteicams laivot labu draugu kompānijā, kam savstarpēja palīdzība ir pašsaprotama;
  • laivojot vasarā nav jāaizmirst pretodu līdzekļi;
  • straume ir nepārtraukta, tādēļ, ieplānojot 2 dienu laivojumu līdz jūrai (40km), nevajag aizrauties ar airēšanu – nonāksiet finišā pirmās dienas beigās.