fbpx

Engure

Laivu nomas cenas Engurē

  • No jūnija līdz augusta beigām maršrutus Engurē apkalpojam TIKAI darbadienās sākot no 6 laivām

Upes apraksts

Engure ir upe Ventspils novadā. Iztek no Usmas ezera un ietek Puzes ezerā. Lielākās pietekas – Dūņupe, Dūņupīte, Riekte. Upes krastos atrodas Zaļais ciems, Usmas pagasta Dzirnavas, Ugāles pagasta Dzirnavas, Ciesengure.

Pēc pirmajiem gleznainajiem 3,5 kilometriem parādās Ugāles dzirnavas. Visērtāk ir piestāt uzpludinājuma kreisajā krastā tieši pie paša tilta, pārnest laivas pār tiltu un ielaisties atpakaļ Engurē no tās labā krasta. Ugāles dzirnavas ir tā vērtas, lai apietu tām apkārt un apbrīnotu to būvētāju prasmi. Pats ēku ansamblis gan ir bēdīgā stāvoklī, bet šarmu nav zaudējis.

Aiz dzirnavām upe līkumo pa lapu koku mežu, ik pa brīdim krastā ir uztupusies kāda māja. Pēc 3.6 km Engure izlokās zem Rīga – Ventspils šosejas tilta un drīz pēc tā turpina savu plūdumu pa plašu un purvainu pļavu. Pavisam iegrimt neskartas dabas baudīšanā neļauj dzelzceļa tilts. Pie tā pirmie 10,2 Engures km ir noairēti. Aiz dzelzceļa tilta ir nepatīkams šķērslis – pāri upei, noslēpti metāla caurulē, stiepjas komunikāciju kabeļi. Paaugstināta ūdenslīmeņa apstākļos caurule ir tieši laivu ceļā.

Pēc 800m upi šķērso kārtējais betona tilts, šeit arī laba atpūtas un ugunskura vieta. Pēc tilta civilizācija nerimstas – lauku saimniecības seko viena otrai, bet pēc pāris kilometriem acīm paveras mazdārziņu kolonija. Aiz mazdārziņiem upe sāk plūst pa neskartu dabu, brīžiem pār tās plūdumu pārliekušies vareni koki, bet krasti biezi noauguši ar baldriāniem un vīgriezēm. Nākamais orientieris ir Ciesengures tilts, 15.4km no maršruta sākuma. Šeit parasti beidzas vienas dienas laivojumi.

Nākamie 9.3km līdz Puzenieku tiltam ir mežonīgākais un skaistākais Engures posms. Upe nepārtraukti vijas caur neskartām pļavām, tās krastos saauguši melnalkšņi, bet plašo līkumu ārmalas šur tur pieskaras pārāk tuvu pienākušam priežu mežam. Aiz Puzenieku tilta (laba laivojuma finiša vieta) Puzes ezers ir vairs tikai puskilometru tālu.

Vienas dienas maršruti Engurē

Ja 24-25 km divām dienām šķiet par maz, šo distanci iespējams veikt arī vienā dienā. Engurē iespējami arī citi vienas dienas maršruti.

Vasaras sezonā (jūnija vidus – augusta beigas) Engures maršrutus apkalpojam TIKAI DARBADIENĀS sākot no 6 laivām.

  • Ja vēlaties laivot nesezonā – citā laikā, kā jūnija vidus – augusta beigas, vienas dienas maršrutus apkalpojam arī brīvdienās!