fbpx

Durbe – Saka

Durbe

Laivu nomas cenas Durbes – Sakas maršrutos

Serviss

Standartā tiek piedāvātas 2-3-4 vietīgas kanoe laivas un divvietīgas smailītes. Tebras – Sakas maršrutos pieejami arī jūras kajaki. Skat. sadaļu “Inventārs” Apkalpojam sākot no 8 laivām.

Durbes – Sakas maršrutu apraksts

Durbe ir upe Kurzemes rietumos, kas iztek no Durbes ezera un ir skaista, līkumota upe ar noturīgu straumi. Ceļojumu var sākt Cīravā – teiksmām apvītā pilsētiņā, kuras vārds rakstos pirmo reizi minēts jau 1253. Gadā.

Laivā var sēsties iepretim baznīcai un, izbraucot caur veca tilta monumentāliem akmens balstiem, upe nes caur Cīravas nomales apbūvi. Ļoti drīz aiz muguras paliek pēdējās mājas un skatam atklājas Latvijas upju tradicionālā ainava: lapu kokiem noauguši krasti, uz augstākajām līkumu ārmalām augoši ozoli, liepas, oši un smilšainas gravas.

Krastos plienakmeņu atsegumi, tos kopā notur ievu sakņu vijumi. Ir arī pārsteigumi – betona tilts nekurienes vidū. Ceļš pie tā nepienāk un neviens to nelieto. Tālumā redzama varena veco laiku apbūve un šur tur pavīd pa viensētai. Upes straume ir vienmērīgi ātra, tā ievijas skaistā mežā un upes krastos slienas sirmas egles un vareni oši. Durbe līkumojot iegrauzusies smilšakmens krastos, kas noauguši ar mazām mūžzaļām lapiņām. Ūdens virsma nekur nav mierīga – straumes ņirba redzama gan ap akmeņiem, gan uz nelielām straujtecēm. Tieši šeit, it kā necilajā, dižo krasta ainavu cienītāju reti brauktajā Durbē, var redzēt to, par ko stāsta Latvijas tūrisma attīstītāji: neskarto dabu un klusa miera pilnas ainavas no kurām neatskan suņu rejas un nekūp skursteņi. Tieši šeit ceļotājs sajūtas “tur ārā”.

Pēc varenā meža posma seko klajums ar klasisku meandrētu tecējumu, kas atgādina Abavu lejpus Kandavas, kur līkumu cilpas teju skar cita citu. Tuvojas Upsēdes tilts.

Upe pietuvojas Liepājas – Ventspils šosejai un visu turpmāko ceļu ik pa brīdim dzirdama mašīnu rūkoņa, kas gan nemazina straumes ātrumu. Straume ir konstanti vienmērīga gandrīz līdz satekai ar Tebru. Tik neskartas ainavas, kā meža posmā vairs neatkārtojas, tomēr upe ir krietni interesantāka par dažiem tradicionāli iecienītajiem ūdenstūristu maršrutiem. Ainaviski skaistākā tā ir no Cīravas līdz Upsēdes tiltam (10 km), bet arī posms līdz Tebrai neliks vilties.

Ieteikumi­

  • Durbe labi laivojama arī sausā vasarā, jo pat ļoti zemā ūdenī upe reti kur seklāka par 30 cm. Tomēr ieteicams ceļojumu ieplānot aprīlī, maijā vai jūnijā, jo sākot ar jūliju vērojama pastiprināta ūdenszāļu augšana.
  • Pavasarī no upes tiek izvākti lielākie koku sanesumi, kas ievērojami atvieglo jūsu ceļojumu.
  • Ieteicams izvēlēties triecienizturīgas polietilēna laivas, jo tās nebaidās no zemūdens akmeņiem un koku sanesumiem.
  • Durbe piemērota ceļošanai gan ar bērniem, gan labu draugu kompānijā, jo interesanti ir visiem.
  • Arī šim pasākumam nav jāaizmirst pretodu līdzekļi!